Městys Zásada
Městys Zásada

Mikroregion Tanvaldsko

Mikroregion tanvaldsko zdroj:https://www.facebook.com/mikroregiontanvaldsko/Mikroregion Tanvaldsko je seskupení 12 obcí v okolí města Tanvaldu, ležících na úpatí Jizerských hor, většina obcí v nadmořské výšce nad 500 m n.m.

Jizerské hory patří k nejzajímavějším turistickým oblastem v České republice především proto, že mohou být využívány po celý rok. V zimě nabízejí desítky kilometrů upravených běžeckých tratí, celou řadu sjezdovek a vleků, na jaře, v létě i na podzim si přijdou na své pěší turisté a cykloturisté – Jizerky jsou protkány desítkami kilometrů značených cyklostezek.

Jizerské hory současnosti, to je symbióza tichých a tajemných míst s moderním turistickým průmyslem. Jsou spojením sportovních výkonů s odpočinkem, relaxací a poznáváním.

Jizerským horám dala jméno řeka Jizera. Jejím nejvýznamnějším přítokem v Jizerských horách je Kamenice, která odvádí vodu z větší části Mikroregionu Tanvaldsko. Stane-li se naší průvodkyní, projdeme s ní obce a města, rozkládající se na jejích březích. Někde se od jejího toku na chvíli odkloníme, ale jenom proto, abychom Vás upozornili na všechno, co stojí v tomto kraji za povšimnutí, ať již se jedná o přírodní, historické nebo kulturní zajímavosti.

Jakmile nás Kamenice doprovodí po Palackého stezce k jižní hranici Mikroregionu Tanvaldsko, vrátíme se do Tanvaldu a dále na severovýchod se necháme vést světovým unikátem, kterým je ozubnicová dráha, zvaná též „zubačka“.

Ať již se obrazně „budete brouzdat vodou“ či „nohama stírat rosu na kolejích“, projedete Mikroregion Tanvaldsko na kole nebo autem, přejeme Vám hezké zážitky a ŠŤASTNOU CESTU!

Více informací se dozvíte na webu Mikroregionu Tanvaldsko - www.tanvaldsko.info

Mikroregion tanvaldsko 


Zpravodaj a dokumenty mikroregionu

Zpravodaj mikroregion tanvaldsko

Více dokumentů (jako jsou rozpočty, rozpočtové změny, zápisy ze zasedání apod.) naleznete v sekci Mikroregion Tanvladsko v archivu úřední desky.

Zelená úsporám LIGHT 1

Zelená úsporám LIGHT

Datum: 27. 3. 2023

Dotace na rychlé renovace domů jsou určeny seniorům a domácnostem pobírajícím příspěvek na bydlení. Zájemci si mohou požádat až o 150 tisíc korun na zateplení fasády, střechy, stropů a podlah, na výměnu oken a vchodových dveří.

Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana letos proběhne již po sedmnácté 1

Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana letos proběhne již po sedmnácté

Datum: 31. 5. 2022

Dvoudenní Slavnosti Járy Cimrmana se vrací! Letos proběhnou jak slavnosti pod Majákem Járy Cimrmana v Příchovicích, tak slavnosti u Minimuzea Na Mlatě na Hamrskách, tak i Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana.

Elektronický katalog turistické nabídky Mikroregionu Tanvaldsko 1

Elektronický katalog turistické nabídky Mikroregionu Tanvaldsko

Datum: 31. 12. 2021

.

Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb na území Mikroregionu Tanvaldsko 1

Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb na území Mikroregionu Tanvaldsko

Datum: 16. 4. 2021

Máte přehled o sociálních službách na Tanvaldsku?
Jste v tíživé sociální situaci a nevíte, na koho se obrátit?
Potřebujete pomoci s péčí o své blízké a nevíte, jak a koho oslovit?

Mikroregion Tanvaldsko: Analýza potřeb v sociální oblasti 1

Mikroregion Tanvaldsko: Analýza potřeb v sociální oblasti

Datum: 7. 12. 2020

dotazník ke stažení, vytištění, odeslání či odevzdání na obecním úřadě

Projekt Střednědobé plánování sociálních služeb v MT - dotazník 1

Projekt Střednědobé plánování sociálních služeb v MT - dotazník

Datum: 8. 10. 2020

V rámci realizace projektu „Střednědobé plánování sociálních služeb v Mikroregionu Tanvaldsko, jehož výsledkem bude nový Komunitní plán sociálních sužeb, je nutno rozšířit do celého území Mikroregionu Tanvaldsko Dotazník pro veřejnost v oblasti sociálních služeb. Zjišťujeme u našich občanů potřebnos

Právě vyšlo čtvrté číslo Zpravodaje MIKROREGIONU TANVALDSKO 1

Právě vyšlo čtvrté číslo Zpravodaje MIKROREGIONU TANVALDSKO

Datum: 9. 10. 2019

Vážení a milí spoluobčané,
po parném létě se do našich příbytků pomalu vkrádá chladnější vzduch, který nám má připomenout, že se nezadržitelně blíží bílé, zimní období. Abychom vám toto sychravé období zpříjemnili, připravili jsme pro vás již sedmé vydání Zpravodaje Mikroregionu Tanvaldsko. V tomto

Právě vyšlo čtvrté číslo Zpravodaje MIKROREGIONU TANVALDSKO

Právě vyšlo čtvrté číslo Zpravodaje MIKROREGIONU TANVALDSKO

Datum: 12. 4. 2018

Vážení a milí spoluobčané,
krajina Jizerských hor se s příchodem jara náhle změní. Po dlouhém zimním období je to vítaná a krásná proměna. Přichází čas procházek, výletů, dovolených a já bych si přál, abyste si ho vychutnali a naplno užili právě v našem regionu.
Vyrazte pěšky nebo na kole obdivovat krásy Mumlavských vodopádů či vodopádů Jedlové. Zkuste vystoupat na rozhledny Jizerských hor, projít některá údolí. Projeďte se ozubnicovou železnicí, která protíná Jizerky, vystupte v některé stanici a uvidíte, že všude najdete něco zajímavého nebo hezkého, stačí se jen dobře koukat. Nespěchejte a kochejte se krásami jizerskohorské přírody.
Marek Hotovec
předseda Mikroregionu Tanvaldsko

Právě vyšlo třetí číslo Zpravodaje MIKROREGIONU TANVALDSKO 1

Právě vyšlo třetí číslo Zpravodaje MIKROREGIONU TANVALDSKO

Datum: 3. 10. 2017

Vážení a milí spoluobčané,
Centrum společných služeb (CSS) má za sebou první rok činnosti. V rámci Mikroregionu Tanvaldsko se
stalo profesionálním zázemím, které je k dispozici obcím, školám, spolkůmi občanům. Obcím bezplatně poskytuje služby, jež pro ně představují velkou finanční zátěž s často n

Právě vyšlo druhé číslo Zpravodaje MIKROREGIONU TANVALDSKO

Právě vyšlo druhé číslo Zpravodaje MIKROREGIONU TANVALDSKO

Datum: 3. 5. 2017

Vážení a milí spoluobčané,
letošní zima nás po několika hubených letech příjemně překvapila nebývalou sněhovou nadílkou. Leckde sice způsobila nemalé problémy, ale na druhé straně pomohla provozovatelům vleků, penzionů, restaurací a jiných služeb navázaných na turistický ruch. Počasí ovlivňovat neumíme, přesto však máme řadu možností, jak zpříjemnit a zjednodušit život obyvatelům žijícím v našem okolí. Právě o to se snaží i dobrovolný svazek obcí Mikroregionu Tanvaldsko, v němž obce a města spojily své síly při rozvoji našeho rozmanitého horského regionu. Jedním z významných počinů je Centrum společných služeb, které jsme otevřeli v srpnu loňského roku. V tomto vydání informačního zpravodaje Mikroregionu Tanvaldsko se můžete seznámit s regionálními projekty, které centrum realizuje v nejrůznějších oblastech – od prevence kriminality přes podporu cestovního ruchu až po školství a vzdělávání. Právě posledně jmenované oblasti se ve spolupráci se svazkem obcí našeho mikroregionu intenzivně věnuje Místní akční skupina Rozvoj Tanvaldska z.., jejímiž členy jsou všechny obce na území Mikroregionu Tanvaldsko. Společně nyní realizují zajímavý projekt, který podpoří modernizaci škol, dostupnost vzdělávání a také další rozvoj pedagogů. I tentokrát vydáváme spolu se zpravodajem praktickou přílohu – seznam veřejných služeb. Po zveřejnění přehledu sociálních služeb, školství a kulturních institucí nyní pokračujeme aktuálními kontakty z oblasti zdravotnictví Mikroregionu Tanvaldsko. Doufáme, že i v tomto čísle naleznete informace, které pro vás budou zajímavé. Rádi vás uvítáme i v Centru společných služeb, které sídlí v budově Městského úřadu ve Smržovce.
Za Mikroregion Tanvaldsko
Marek Hotovec, předseda svazku

Právě vyšlo první číslo Zpravodaje MIKROREGIONU TANVALDSKO 1

Právě vyšlo první číslo Zpravodaje MIKROREGIONU TANVALDSKO

Datum: 21. 11. 2016

Vážení a milí spoluobčané,
právě se vám dostalo do rukou první vydání zpravodaje, ve kterém bychom vás rádi informovali o dění v Mikroregionu Tanvaldsko. Dobrovolný svazek obcí Mikroregion Tanvaldsko tvoří dvanáct obcí, které se spojily za účelem ochrany společných zájmů a prosazování záměrů přesah

Městys Zásada

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.